KONST / Litografier / Färglitografi 8474006
nr 847 4006
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi , Einar Jolin (1890-1976), skridskois, 34/250, signerad, motivets mått: 36x46
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 16 september 2013
kl 18:39:02
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.600 kr
1.800 kr
1.800 kr
2.000 kr
16 sep